Ārzemju studenti piedalās ikgadējā pavasara ekskursijā

Šā gada 21. un 22. maijā notika jau par tradīciju kļuvusī ārzemju studentu ekskursija, ko organizē RTU Ārzemju studentu departaments.

Šogad ekskursijas galamērķis bija Latgale. Agrā sestdienas rītā gandrīz 40 ārzemju studenti devās ceļā uz Daugavpili, lai pārbaudītu spēkus laivu braucienā pa Daugavas lokiem, kas – par spīti stiprajam pretvējam – bija ļoti veiksmīgs. Vakarā ceļš veda uz naktsmītni Aglonas novada Mežinieku mājās, kur saimniece ārzemju viesus sagaidīja ar dažādiem lauku labumiem. Vakars tika pavadīts, baudot latviešu pirts priekus, sēžot pie ugunskura un daloties iespaidos par aizvadīto dienu. Protams, neizpalika arī dziesmas.

Otrajā ekskursijas dienā studenti apskatīja Aglonas baziliku un nostāstiem apvīto Velnezeru. Pēdējais pieturas punkts pirms atgriešanās Rīgā bija «Sēļu sēta» Jēkabpilī, kur studenti piedalījās latviešu rotaļās, izmēģināja dažādus lauku darbus, piemēram, mācījās kult sviestu. Pēc saimnieces uzaicinājuma studenti ar prieku demonstrēja arī savu valstu nacionālās dejas.

RTU ĀSD pārstāvjiem ir liels prieks par studentu aktivitāti un entuziasmu – tas sniedz iedvesmu un motivāciju arī nākamgad šo tradīciju turpināt.