Austrija

No 12. līdz 14. jūnijam Krēmsā (Austrijā) notika 26. NICE Network (Initiatives and Challenges in Europe) konference Enhancing the Quality of HEI Internationalisation.

No RTU piedalījās Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesores Inga Lapiņa un Nataļja Lāce, asociētā profesore Karinē Oganisjana, kā arī SSD pārstāvji Jolanta Jurēvica, Evita Miščuka un Māra Sniķere.

Konference bija veltīta jautājumiem par studentu mobilitāti un darba specifiku ar starptautisku studentu auditoriju, augstskolu saistību ar bēgļu jautājumu risināšanu Eiropā, atzīšanu un vērtēšanas sistēmu dažādās valstīs, internacionalizācijas kvalitātes vērtēšanu un labākās prakses piemēriem, īstenojot projektus ar Āfrikas valstīm. Konferencē tika apspriestas arī sadarbības iespējas ar NICE Network iekļautajām augstākās izglītības iestādēm, kā arī idejas Erasmus+ projektu pieteikumiem un kopējiem pētījumiem.

Maroka

No 8. līdz 22. jūnijam RTU ĀSD Starptautisko projektu nodaļas vadītājs Kārlis Valtiņš viesojās vienā no RTU partneraugstskolām Marokā – Université Sidi Mohammed Ben Abdellah, Fēsas pilsētā, lai piedalītos seminārā ar mērķi nodibināt kopīgas akadēmiskas iniciatīvas un strukturizētu turpmākos mobilitātes projektus.

Semināra laikā uzsvars tika likts arī uz vienu konkrētu Erasmus+ KA2 aktivitātes projektu internacionalizācijas jomā. Pirmā vizītes nedēļa tika veltīta, lai celtu Marokas kolēģu kapacitāti projektu rakstīšanas jomā, bet otrajā nedēļā notika darbs pie konkrēta projekta pieteikuma rakstīšanas. Rīgas Tehniskā universitāte ir spērusi nozīmīgu soli, lai sekmētu akadēmiskās iniciatīvas Magriba reģionā un plāno līdzās personāla un studentu mobilitātei īstenot arī jēgpilnus attīstības projektus.

Panama

Laikā no 25. līdz 29. jūlijam Panamas Tehniskajā universitātē (Universidad Tecnológica de Panamá) norisinājās Panamas Nacionālā zinātnes un inovāciju centra SENACYT organizēts seminārs par Eiropas Komisijas finansētajiem projektiem.

Semināru vadīja trīs eksperti – Leonardo Pincinetti un Nikola Tucci no organizācijas Europe for Business (Lielbritānija), kā arī RTU ĀSD pārstāve Anete Beinaroviča. Seminārā piedalījās 30 dalībnieki no dažādām organizācijām (Smithsonian InstitutionPanama Canal Authority, Universidad de Santander, u.c.). Semināra galvenais mērķis bija iemācīties un saprast, kā izveidot konkurētspējīgu projekta pieteikumu EK finansējumam.

Eksperti ir apmierināti ar Panamā pavadīto intensīvo nedēļu un cer, ka daudzpusīgās projektu idejas izdosies īstenot arī dzīvē. Erasmus Mundus un Erasmus+ programmas ietvaros uzsāktā sadarbība ar Panamas Tehnisko universitāti turpinās arī ārpus studentu un pasniedzēju mobilitātes robežām un paver plašākas sadarbības iespējas ar partneriem citās Latīņamerikas un Eiropas valstīs.

Kazahstāna, Kirgizstāna

ES Tempus projekts “INOCAST” tuvojas noslēgumam

Laikā no 10. līdz 17. augustam RTU Ārzemju studentu departamenta Starptautisko projektu nodaļas pārstāvji Timo Turunen un Anete Beinaroviča viesojās Almati, Kazahstānā, kā arī Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā, lai tiktos ar ES Tempus programmas projektā “INOCAST” iesaistītajām partneruniversitātēm.

RTU šajā projektā aktīvi darbojas jau trīs gadus un tā galvenais mērķis ir palīdzēt universitātēm Centrālāzijā attīstīt ilgtspējīgu, uz pieredzi balstītu un uz lietotājiem vērstu infrastruktūru inovāciju veicināšanai. Tā kā projekts noslēdzas šī gada beigās, vizīšu laikā bija ļoti būtiski redzēt kā izskatās katrā universitātē izveidotā Inovāciju Laboratorija un noskaidrot kādas aktivitātes šajās laboratorijas tiek īstenotas, pārskatīt projekta administratīvos dokumentus, kā arī noskaidrot, kā projektā iesaistītās universitātes plāno inovāciju laboratoriju darbu nākotnē. Vizīšu laikā tika apspriestas arī studentu un personāla apmaiņas iespējas, kā arī izveidotas iestrādes jaunam projekta pieteikumam Eiropas Komisijas finansētās Horizon2020 programmas ietvaros, lai varētu turpināt “INOCAST” ietvaros uzsākto veiksmīgo sadarbību. Brauciena laikā tika apmeklētas šādas universitātes: KIMPEP University (Kazahstāna), Kygryz State National University, Kyrgyz National University un International University of Kyrgyzstan (Kirgizstāna).