WCC balvas pasniegšana un RTU jubileja

13. un 14. oktobrī Latvijā notiks Pasaules Kultūras padomes (World Culture Council – WCC) balvu pasniegšanas ceremonija un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 154 gadu jubilejas koncerts un pasākumi.

WCC balvu par fundamentālu ieguldījumu cilvēces attīstībā saņems pasaulslavenais elementārdaļiņu fiziķis, stīgu teorijas pētnieks Edvards Vitens un dizaina fabrikas koncepta radītājs Kalevs Ekmans. Abi zinātnieki lasīs publiskas vieslekcijas.

Pasākumus 13. oktobrī plkst. 17 RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6, ievadīs 2016. gada Hose Vaskonselosa Pasaules izglītības balvas laureāta prof. Kalevi Ekmana lekcija «Passion-based learning». Prof. K. Ekmans ir dizaina fabriku koncepta autors – Ālto Universitātes Dizaina fabrikas dibinātājs Somijā, kā arī globālā dizaina fabriku tīkla izveidotājs. RTU radošo industriju centrā plkst. 18 tiks atklāta RTU Dizaina fabrika un notiks svinīgā rektora pieņemšana.

14. oktobrī plkst. 10 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Mūkusalas ielā 3, sāksies RTU 57. zinātniskās konferences plenārsesija.

Plkst. 11 notiks 2016. gada Alberta Einšteina Pasaules zinātnes balvas laureāta prof. Edvarda Vitena lekcija «Light Rays and Black Holes». Prof. E. Vitena no Prinstonas, ASV, veiktie pētījumi ietekmē fundamentālu izpratni par fizikālo mijiedarbību. Tie aptver divas kontrastējošas disciplīnas – matemātiku un fiziku – un paver jaunus pētījumu virzienus, kas pārsniedz zinātņu disciplīnu robežas.

Plkst. 12 sekos «RTU Gada zinātnieka 2016» titula laureāta, kā arī titulu «RTU Jaunais zinātnieks 2016» un «RTU Jaunā zinātniece 2016» ieguvēju apbalvošana.

WCC balvu pasniegšanas ceremonija sāksies plkst. 17. Ar šo pasākumu tiks atzīmēta arī RTU 154 gadu jubileja. Tajā tiks godināti arī deviņi RTU zinātnes un kopējās izaugsmes veicinātāji. Pasākuma laikā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis tiks svinīgi uzņemts WCC starpdiscipinārājā žūrijā. Ar muzikālajiem priekšnesumiem uzstāsies RTU mākslinieciskie kolektīvi – vīru koris «Gaudeamus», sieviešu koris «DELTA», jauktais koris «Vivere», kā arī pūtēju orķestris «SPO». Svinīgā pasākuma noslēgumā RTU vīru koris «Gaudeamus» izpildīs Selgas Mences skaņdarba «Veni, Creator Spiritus» pasaules pirmatskaņojumu.

Visi 14. oktobra pasākumi norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.