RTU uzņem viesus no Korejas un Japānas

Trešdien, 21. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautiskā sadarbības centra telpās Kronvalda bulvārī 1 tika atklāta Korejas Republikas Karaļa Sedžonga institūta (KSI) pārstāvniecība Rīgā «King Sejong Institute Riga». Atklāšanā piedalījās RTU, Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Latvijas augstskolu pārstāvji.

KSI pamatmērķis ir veicināt Korejas Republikas un citu valstu sadarbību kultūrā, izglītībā un zinātnē, iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar korejiešu valodu un kultūru. RTU studentiem un pārējiem interesentiem institūts piedāvā iespēju apgūt korejiešu valodu. Mācības jau ir guvušas negaidītu atsaucību – kursiem pieteikušies 57 interesenti, kas jau sākuši korejiešu valodas apguvi. Taču, redzot Latvijas iedzīvotāju lielo interesi par korejiešu valodu, tiek organizēta papildu uzņemšana valodas kursiem. Interesenti līdz 10. oktobrim aicināti pieteikties, zvanot pa telefonu 67089013 vai rakstot e-pastu Inga.Labsvira@rtu.lv. Plānots, ka korejiešu valodas kursi papildus nokomplektētajām grupām sāksies oktobra vidū. Kursi notiek uz angļu valodas bāzes, tos vada Rīgā dzīvojoši Korejas mācībspēki.

RTU par Karaļa Sedžonga institūta mājvietu izraudzīta, jo tai ir ilggadēja akadēmiskā un zinātniskā sadarbība ar vairākām Dienvidkorejas universitātēm. Studentiem ir interese par korejiešu sasniegumiem tehnoloģiju jomā, kas balstās uz ļoti augsta līmeņa inženieru izglītību. Pilnvērtīgākai sadarbībai palīdzēs korejiešu valodas zināšanas, kā arī dziļāka izpratne par korejiešu kultūru un darbaspējām. Pašlaik pasaulē ir 143 Karaļa Sedžonga institūti 58 pasaules valstīs, šie institūti jau sekmīgi darbojas Viļņā un Tallinā.

Karalis Sedžongs (1397–1450) tiek uzskatīts par korejiešu alfabēta radītāju, kurš sekmēja korejiešu nācijas attīstību. Viņš veltīja lielas pūles, lai zināšanas padarītu pieejamas visiem. Pēc alfabēta izgudrošanas karaļa Sedžonga valdīšanas laikā tika izveidota lauksaimnieku rokasgrāmata, kas bija plaši pieejama zemniekiem un jau pirms daudziem gadsimtiem Korejā ļāva attīstīt intensīvu lauksaimniecību. Uz karaļa galmu tika aicināti nabadzīgi, bet ļoti talantīgi ļaudis, kas aizsāka Korejas inovāciju un tehnoloģisko sasniegumu uzvaras gājienu.

No 29. septembra līdz 6 oktobrim Rīgas Tehniskajā Universitātē (RTU) viesojās Šidzuokas Universitātes (Shizuoka University) Elektronikas izpētes institūta delegācija astoņu cilvēku sastāvā, lai sniegtu semināru RTU studentiem un mācībspēkiem, kā arī tiktos ar RTU Starptautiskās sadarbības departamenta, Japānas vēstniecības Latvijā un Latvijas Kendo federācijas pārstāvjiem.

Piektdien, 30. septembrī, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tehniskās fizikas institūtā (MLĶF TFI) Šidzuokas Universitātes Elektronikas izpētes institūta direktors profesors Hidenori Mimura un septiņi studenti sniedza semināru RTU studentiem un mācībspēkiem, uzstājoties ar astoņiem referātiem materiālzinātņu jomā. Semināru organizēja RTU MLĶF Pusvadītāju fizikas katedras profesors Artūrs Medvids un RTU MLĶF TFI vadošais pētnieks Pāvels Onufrijevs.

Pēc semināra Šidzuokas Universitātes delegācija, A. Medvids un P. Onufrijevs tikās ar RTU Starptautiskās sadarbības departamenta (SSD) un Japānas vēstniecības Latvijā pārstāvjiem, kā arī Latvijas Kendo federācijas prezidentu Vladimiru Kindzuli un RTU studentiem, kuri pārstāv Latvijas Nacionālo Kendo izlasi.

Tikšanās laikā puses pārrunāja līdzšinējo sadarbību zinātnē un izglītībā starp RTU un Šidzuokas Universitāti. RTU SSD informēja Japānas vēstniecības Latvijā un Šidzuokas Universitātes pārstāvjus par līdz šim paveikto Kendo ieviešanā RTU, kā arī puses pārrunāja turpmākos soļus šīs iniciatīvas veiksmīgai īstenošanai.

Tikšanās laikā Šidzuokas Universitātes studenti izveidoja ciešākas attiecības ar RTU studentiem, kuri pārstāv Latvijas Nacionālo Kendo izlasi, vienojoties par kopīgām tūrisma un kultūras aktivitātēm. Savas vizītes laikā Japānas studenti viesojās RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, kur guva dziļāku izpratni par tās darbības virzieniem zinātnē un studijās, kā arī iepazinās ar tās valdījumā esošajām laboratorijām un tehnisko nodrošinājumu.