Paplašinās sadarbības perspektīvas ar Bufalo Universitāti ASV

Šā gada rudens semestra sākumā Erasmus+ programmas sniegtās iespējas izmantoja un uz Bufalo Universitāti ASV pieredzes apmaiņā devās RTU Starptautisko projektu nodaļas pārstāvji.

Oktobra beigās atbildes vizītē RTU viesojās Bufalo Universitātes School of Management darbinieces Samantha Calabrese un Melissa Ruggiero. Galvenais vizītes mērķis bija apmeklēt RTU Rīgas Biznesa skolu (RBS), ar kuru Bufalo Universitātei ir vienota biznesa studiju programma. Programmas absolventi iegūst gan RBS, gan Bufalo Universitātes grādu. Bufalo Universitātes kolēģi bija ieinteresēti apspriest sadarbības iespējas arī citās nozarēs. Vizītes laikā viesi iepazinās ar RTU Ārzemju studentu departamentu, apmeklēja RTU Dizaina fabriku un studentu dienesta viesnīcas, tikās ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes pārstāvjiem un piedalījās dažādās RBS organizētās aktivitātēs.

Arvien vairāk nostiprinās RTU un Bufalo Universitātes sadarbība arhitektūras studiju jomā. Nākotnē plānojam izveidot vienota grāda programmas arī dažādās inženierzinātņu nozarēs.

Vieslekcija

4. oktobrī Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē ar vieslekciju «Urban Regeneration Strategies for Carbon Neutral Cities» uzstājās profesors D. Kurts no Štutgartes Lietišķo zinātņu augstskolas.

Sadarbība ar Štutgartes augstskolu sākās 2015. gadā saistībā ar Erasmus+ programmu. RTU studentiem ir iespēja izvēlēties apmaiņas studijas kādā no augstskolas piedāvātajiem studiju virzieniem arhitektūrā, būvniecībā, datorzinātnēs, matemātikā, ģeomātikā vai biznesa vadībā.