RTU vadība uzņem Latvijā akreditētus vēstniekus

Francijas vēstniece

22. februārī RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis uzņēma Francijas vēstnieci Latvijā V. E. Odile Soupison un Francijas vēstniecības Latvijā padomnieku sadarbības un kultūras jautājumos, Francijas Institūta direktoru Gilles Bonnevialle.

Tikšanās laikā L. Ribickis un O. Soupison pārrunāja RTU un Francijas divpusējo sadarbību izglītībā, zinātnē un studentu apmaiņā. Puses vienojās par turpmākajiem soļiem sadarbības pilnveidošanā ne tikai izglītībā un zinātnē, bet arī tehnoloģiju pārnesē, iesaistot abu valstu industrijas pārstāvjus. Tika diskutēts arī par iespējamajām aktivitātēm saistībā ar franču valodas un kultūras popularizēšanu RTU studentu vidū.

Tikšanās laikā RTU pusi pārstāvēja arī RTU rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu piesaistē Igors Tipāns un Starptautiskās sadarbības departamenta direktore Liene Maurīte.

ASV vēstniece

13. februārī RTU apmeklēja ASV vēstniece Latvijā V. E. Nancy Bikoff Pettit.

Tiekoties ar rektoru un vadības pārstāvjiem, vēstniece tika informēta par RTU pozīciju augstākās izglītības sektorā un sasniegumiem zinātnes un izglītības jomā, kā arī sadarbību ar ASV augstskolām un uzņēmumiem.

Nikaragvas vēstnieks

26. janvārī Starptautiskās sadarbības departamenta pārstāvji tikās ar Nikaragvas vēstnieku V. E. Ricardo Alvarado.

Tikšanās laikā pārrunātas sadarbības iespējas, tai skaitā akadēmiskā un zinātniskā sadarbība, iesaiste Erasmus+ projektos un vēstniecības organizētajās kultūras aktivitātēs.

Marokas Karalistes vēstniece

Februāra sākumā Rīgas Tehniskajā universitātē viesojās Marokas Karalistes nozīmētā vēstniece Latvijā V.E. Amina Bouayach. Ar vēstnieci tikās gan RTU Ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns un Starptautisko projektu nodaļas vadītājs Kārlis Valtiņš, gan Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Tikšanās laikā tika apspriestas ciešāku akadēmisko attiecību paplašināšanas iespējas Latvijas un Marokas starpā. Pateicoties Erasmus+ programmas sniegtajām iespējam, RTU šobrīd ir universitāte ar vislielāko Marokas studentu skaitu Latvijā, tāpēc ir tikai likumsakarīgi sadarbību nostiprināt un veicināt uz RTU izveidotās bāzes. Ārlietu ministrija tuvākajā nākotnē plāno doties atbildes vizītē uz Maroku, lai turpinātu attīstīt Latvijas un Marokas divpusējo sadarbību.

Sadarbības partneri

22. februārī RTU viesojās Mitrovicas Universitātes «ISA BOLETINI» (University of Mitrovica «ISA BOLETINI»UMIB) Kosovā rektors Alušs Musajs (Alush Musaj) un prorektors starptautiskajā sadarbībā un kvalitātes vadībā Rifats Morina (Rifat Morina).

Vizītes laikā UMIB pārstāvji tikās ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki. Tās laikā L. Ribickis un A. Musajs parakstīja sadarbības līgumu  un sniedza informāciju par abās universitātes sasniegto studijās, zinātnē, inovācijās un infrastruktūras attīstībā. Viesi iepazinās arī ar RTU Ķīpsalas vienoto teritoriālo kompleksu.

UMIB pārstāvji tikās arī ar RTU Starptautiskās sadarbības departamenta direktori Lieni Maurīti un Ārzemju studentu departamenta Starptautisko projektu nodaļas vadītāju Kārli Valtiņu.

Tikšanās laikā puses pārrunāja sadarbības iespējas kopīgu studiju programmu izveidē un studentu apmaiņā, izmantojot starptautiskās mobilitātes programmas Erasmus+ sniegtās iespējas. UMIB pārstāvji atzina, ka ir ļoti ieinteresēti gūt dziļāku izpratni par RTU labo praksi biznesa inkubatoru izveidē un to darbības attīstībā.

«Deutsche Post DHL» ģenerāldirektors Franks Apels (Frank Appel)

24. februārī RTU viesojās un ar vieslekciju uzstājās loģistikas pakalpojumu un pasta sūtījumu uzņēmuma «Deutsche Post DHL» ģenerāldirektors Franks Apels.

F. Apels ir atbildīgs par pasaules vadošās loģistikas pakalpojumu un pasta sūtījumu grupas globālo vadību. Viņš lekcijas apmeklētājus iepazīstināja ar «Deutsche Post DHL» darbību, stratēģiju un mērķiem. F. Apels norādīja, ka digitalizācijas jomā šis koncerns ir piegādes industrijas līderis un ļoti lielu uzmanību pievērš inovāciju izstrādāšanai un ieviešanai. Piemēram, Vācijā atbilstoši piegādes industrijas vajadzībām izstrādāti un darbojas elektroniskie auto – ielu skūteri. Šobrīd uzņēmums testē arī dronu izmantošanu piegādes un nosūtīšanas nodrošināšanā.

«Deutsche Post DHL» vadītājs uzsvēra globalizācijas pozitīvos aspektus un norādīja, ka triju faktoru – atvērtu robežu, lieliskas infrastruktūras un labas izglītības – kopums ir priekšnosacījums ekonomikas augšupejai. Tomēr uzņēmuma mērķis nevar būt tikai skaitļos izmērāmi ieguvumi, tam ir jābūt sociāli atbildīgam gan pret klientiem, gan darbiniekiem. «Nevar būt apmierināts klients, ja apmierināts nav darbinieks,» uzsvēra F. Apels.

Vieslekciju apmeklēja RTU loģistikas, starptautisko ekonomisko sakaru, muitas un nodokļu virziena studenti, kā arī citu nozaru studenti un interesenti.

F. Apela vizīti organizēja RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts.