Erasmus+ stāstu konkurss

Atzīmējot Erasmus+ 30. gadadienu, Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi stāstu konkursu, kurā aicināts piedalīties ikviens, kurš pēdējo 30 gadu laikā izmantojis programmas iespējas – studējis, praktizējies, piedalījies mācībās vai veicis jebkādas citas aktivitātes, saņemot finansējumu no Erasmus.

Kā piedalīties
Līdz 15. aprīlim iesniedz fotogrāfiju vai video ar tekstu apmēram 100 vārdu garumā, kurā apraksti savus personīgos ieguvumus no Erasmus+, programmas jubilejas interneta vietnē

Balvas
Līdz iesniegšanas termiņa beigām konkursa organizatori iedvesmojošāko stāstu autoriem piešķirs četrus ceļojuma kuponus 100 eiro vērtībā, savukārt publikas simpātiju balvas saņēmējs iegūs 600 eiro vērtu ceļojuma kuponu.

Konkursa dalībnieki aicināti publicēt savus stāstus arī sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirku #ErasmusPlusLV.

Vairāk informācijas


ERACON 2017

No šā gada 9. līdz 13. maijam Slovēnijas pilsētā Mariborā norisināsies ikgadējā Eiropas Erasmus koordinatoru asociācijas (EAEC – European Association of Erasmus Coordinators) konference ERACON 2017.

Konferences programmā paredzētas lekcijas un darba grupas par aktualitātēm Erasmus+ programmā, iespējama arī dalība izglītības izstādē. Interesentiem tiek piedāvāta iespēja pieteikt vai prezentēt kādu no aktuālajām tēmām. Vairāk informācijas www.eracon.info.


Internacionalizācija doktorantūrā un pēcdoktorantūrā: izaicinājumi un iespējas

Piektdien, 31. martā, Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē tika rīkotas promocijas darbu vadītāju brokastis, kuru laikā notika diskusija par jautājumiem, kas saistīti ar doktorantūras un pēcdoktorantūras internacionalizāciju RTU.

Pasākumā ar prezentāciju piedalījās arī RTU Starptautisko projektu nodaļas vadītājs Kārlis Valtiņš, kurš sniedza informāciju par ārzemju doktorantu skaita statistiku un piesaistes iespējām ar Erasmus+ un citu iniciatīvu palīdzību. Tieši Eiropas Komisijas finansētās apmaiņas programmas (Erasmus+, Erasmus Mundus utt.) nodrošina vislielāko ārzemju doktorantūras un pēcdoktorantūras pētnieku skaitu, tāpēc ir būtiski izstrādāt mehānismus, kas palīdzētu piesaistīt RTU arvien vairāk pētnieku, tādā veidā veicinot starptautisku pētniecības projektu un publikāciju skaita palielināšanos atbilstoši RTU stratēģijai.

Balstoties uz šīs tikšanās rezultātiem, RTU mācībspēki, promocijas darbu vadītāji un pētnieki tiek aicināti aktīvi iesaistīties RTU Starptautisko projektu nodaļas darbā, palīdzot sagatavot pieteikumus Erasmus+ programmai atbilstoši RTU zinātniskās pētniecības mērķiem.