Prakse Eiropas Parlamentā

Vēlies papildināt savas zināšanas par Eiropas Savienību un uzzināt vairāk par to, kā noris darbs Eiropas Parlamentā? Piesakies par stažieri Eiropas Parlamentā! Eiropas Parlaments piedāvā vairāku veidu prakses un mācību vizītes.

1. Apmaksāta prakse augstskolu absolventiem – prakse ilgst piecus mēnešus (bez iespējas to pagarināt).

Augstskolu absolventu prakses mērķis ir dot praktikantiem iespēju papildināt mācību laikā iegūtās zināšanas un uzzināt par Eiropas Savienības, īpaši par Eiropas Parlamenta, darbību.

Prakses pieteikšanās termiņi:

• no 15. marta līdz 15. maijam (pusnakts). Prakse: 1. oktobris–28. vai 29. februāris;
  • no 15. augusta līdz 15. oktobrim (pusnakts). Prakse: 1. marts–31. jūlijs.

2. Obligātā mācību prakse – prakse ilgst četrus mēnešus (ir iespēja termiņu pagarināt).

Šī prakse domāta tiem, kam prakse ir noteikta kā augstskolas vai tai pielīdzināmas izglītības iestādes studiju programmas daļa.

Prakses pieteikšanās termiņi:

• līdz 1. oktobrim. Prakse: 1. janvāris–30. aprīlis;
  • līdz 1. februārim. Prakse: 1. maijs–31. augusts;
  • līdz 1. jūnijam. Prakse: 1. septembris–31. decembris.

Pieteikšanās praksei notiek tiešsaistē EP mājaslapā. Uzzināt vairāk par prakses iespējām un pieteikšanos var  Eiropas Parlamenta mājaslapas sadaļā «Prakses un mācību vizītes Eiropas Parlamentā».