Delegācija no Japānas

17. martā RTU Starptautiskās sadarbības centrā viesojās delegācija no Japānas, kuras sastāvā bija pārstāvji no dažādām universitātēm un uzņēmumiem, kā arī Latvijas Kendo federācijas prezidents Vladimirs Kindzulis.

RTU Starptautiskās sadarbības departamenta direktore Liene Maurīte un Starptautiskās institucionālās sadarbības nodaļas projektu vadītājs Ēriks Badamšins informēja viesus par RTU īstenotajām aktivitātēm studiju, pētniecības un inovācijas jomā, kā arī sniedza ieskatu par RTU līdzšinējo sadarbību ar Japānu.

Delegācija no Korejas

18. martā RTU viesojās Kukminas Universitātes (Kookmin University KMU) Korejā prezidents Yu Ji Soo, viceprezidente starptautiskajā sadarbībā Dong-Eun Lee un viceprezidents informācijā un komunikācijā Joonsoo Choi.

Vizītes laikā KMU pārstāvji tikās ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki. L. Ribickis un Yu Ji Soo parakstīja sadarbības līgumu un sniedza informāciju par abās universitātes sasniegto studijās, zinātnē, inovācijās un infrastruktūras attīstībā.

KMU pārstāvji devās vizītē uz RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti, kur tikās ar fakultātes dekānu profesoru Jurģi Poriņu. Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas studijās, pētniecībā un studentu apmaiņā, kā arī visiem bija iespēja iegūt dziļāku izpratni par fakultātes valdījumā esošajām laboratorijām un tehnisko nodrošinājumu.

RTU Ķīpsalas vienotā teritoriālā kompleksa apskates laikā KMU pārstāvji devās uz RTU Laboratoriju māju, kur tikās ar RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta direktoru profesoru Juriju Dehtjaru. Viesiem tika izrādītas RTU Laboratoriju mājas telpas un laboratoriju tehniskais nodrošinājums.

Noslēdzot vizīti RTU, KMU pārstāvji tikās ar RTU rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju apmācībā Igoru Tipānu, RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes dekāni profesori Marinu Platonovu, Korejas Republikas Karaļa Sedžonga institūta pārstāvniecības Rīgā vadītāju Jong Soo Kang un RTU Ārzemju studentu departamenta ārējo sakaru koordinatori Ingu Labsvīru-Zelču.

Viesi no Vācijas

22. martā RTU apmeklēja profesors Bastian Schroeter no Lietišķo zinātņu augstskolas Štutgartē (Hochschule fuer Technik Stuttgart), lai runātu par esošā Erasmus+ sadarbības līguma paplašināšanu, iekļaujot tajā būvniecības un ģeomātikas programmas. Štutgartes Lietišķo zinātņu augstskola piedāvā studiju programmas arhitektūrā, būvniecībā, datorzinātnēs, ģeomātikā un biznesa menedžmentā.

Vizītes ietvaros profesors Schroeter apmeklēja arī EEF VASSi un tikās ar profesori Andru Blumbergu, kura iepazīstināja ar galvenajiem institūta pētniecības virzieniem.

23. martā RTU ar vieslekciju «Particle Accelerators – Application and Research» uzstājās vadošā pētniece no Gētes Universitātes Frankfurtē Dr. Kathrin Schulte. Lekcijas laikā klātesošajiem tika sniegts ieskats daļiņu paātrinātāju uzbūvē, kā arī dažādajos to lietojuma veidos. Savukārt lekcijas noslēgumā tika sniegta informācija par abu universitāšu iesaisti Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) īstenotajā projektā, kurā kopā ar pētniekiem no Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes tiks būvēts unikāls enerģijas modulators daļiņu kūļa jaudas un koncentrācijas regulēšanai elektronu lielgabalā.