Latvijā atzīmē Āfrikas dienu

Jau vairākus gadu desmitus 25. maijs visā pasaulē tiek atzīmēts kā Āfrikas diena, jo šajā dienā pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem tika dibināta Āfrikas vienotības organizācija (Organisation of African Unity).

Šogad, pēc deputātu grupas Eiropas parlamentārieši Āfrikai vadītājas Ingunas Sudrabas iniciatīvas, šie svētki tika atzīmēti arī LR Saeimā. Pasākumā piedalījās ne tikai attiecīgā deputātu darba grupa, bet arī Rīgas Tehniskās universitātes studenti un absolventi, Ārlietu ministrijas pārstāvji, kā arī RTU Ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns, jo tieši RTU ir augstākās izglītības iestāde ar vislielāko studentu skaitu no Āfrikas valstīm Latvijā. Pasākuma laikā studenti stāstīja par integrāciju Latvijas sabiedrībā, kā arī iepazīstināja ar savu valstu tradīcijām un kultūru.

Āfrikas studentu integrācija Eiropā ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm un RTU Ārzemju studentu departaments turpinās aktīvi sadarboties ar I. Sudrabas kundzes vadīto darba grupu, lai veicinātu šī procesa attīstību Latvijā.